Rakovinou u nás onemocní každých šest minut jeden člověk. Některé onkologické choroby lékaři vyléčí, na jiné jsou dosud krátcí. Proto je dosud nejúčinnějším „lékem“ prevence.
Nadační fond Muži proti rakovině spouští další kampaň, která upozorňuje na nebezpečí rakoviny prostaty a varlat. Ohrožené cílové skupiny se tentokrát pokusí zasáhnout billboardy a citylighty na zastávkách MHD a v metru s jednoznačným poselstvím o důležitosti prevence.
V České republice je zaveden celoplošný screening nádorů prsu, děložního hrdla a kolorekta. Především u nádorů prsu a děložního hrdla patříme mezi země EU, ve kterých klesá úmrtnost na tato onemocnění. A to právě proto, že jsou včas odhaleny a léčeny.
Skupina PPF a její společnost Sotio investují 6,5 milionu dolarů (167 milionů Kč) do soukromé americké biotechnologické firmy MaveriX Oncology, která vyvíjí nové přípravky pro léčbu nádorových onemocnění. PPF v ní získává významný majetkový podíl.
Více jak 1,67 milionu. Tolik žen na světě každoročně onemocní rakovinou prsu. Jen v České republice je to okolo 7 000. Ačkoliv karcinom prsu patří mezi nejčastěji se vyskytující zhoubný nádor u žen, vzniká kolem tohoto onemocnění nespočet mýtů. Ty se snaží vyvracet Miroslava Skovajsová a Eva Knappová z Aliance žen s rakovinou prsu.