Co se děje

Rakovina varlat postihuje i malé chlapce, nutná je prevence, radí urolog Zachoval

22 /­ 10 / 2019

Rakovina varlat se vyskytuje nejen u mužů staršího věku, ale nejčastěji mezi 20. a 40. rokem života. V Epicentru Blesk Zpráv to řekl přednosta Urologické kliniky Thomayerovy nemocnice Roman Zachoval. „Často se vyskytuje také v dětském věku, mezi pěti a deseti lety,“ dodal. Popsal také, které věkové skupiny postihuje rakovina prostaty, u níž je včasný záchyt daleko důležitější. Připomněl také nutnost prevence, tedy pravidelných a častých vyšetření.

Nepít je normální. Nová kampaň upozorňuje na rizika konzumace alkoholu

21 /­ 10 / 2019

Upozornit na rizika a škodlivost pití alkoholu. To je cílem kampaně Nepít je normální a televizních spotů z dílny České televize, které připravil Úřad vlády s Ministerstvem zdravotnictví ve spolupráci s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou. Spoty jsou tři. Jeden upozorňuje na rizika pití u těhotných žen, druhý u dospělých obecně a třetí u dětí. To je nejrizikovější skupina. České děti začínají s alkoholem už ve 12 letech. Přestože je v české společnosti normální pít, kampaň hashtagem #nepitjenormalni říká prostou pravdu, že zdravé a normální je vlastně nepít.

Ženy se nesmějí dát, říká primářka Mamma center

20 /­ 10 / 2019

„Ženy mají strach, aby se na něco nepřišlo. Přitom logika by měla být jinde. Když tam něco mám, tak ať se na to přijde co nejdříve,“ říká na téma preventivních vyšetření prsů v rozhovoru pro Zdravepravy.cz primářka a zakladatelka sítě Mamma center Miroslava Skovajsová.

Triple negativní karcinom prsu. Proč je nebezpečný?

20 /­ 10 / 2019

Karcinom prsu je nejčastějším zhoubným nádorovým onemocněním žen v České republice. Každoročně karcinomem prsu onemocní 7400 pacientek. Měsíc říjen je celosvětovým měsícem prevence rakoviny prsu.

Pokrok v léčbě leukémie jde mílovými kroky dopředu, říká hematolog Michael Doubek

20 /­ 10 / 2019

Lékaři z Masarykovy univerzity v Brně zkoumají dědičnost leukémie a už dnes dokážou pomáhat potenciálně ohroženým lidem nejen včasnou diagnostikou.

nahoru