Co se děje

Ministerstvo zdravotnictví se po roce opět otevře veřejnosti

13 /­ 9 / 2019

Historicky druhý Den otevřených dveří Ministerstva zdravotnictví se uskuteční 28. září 2019 od 9:00 do 16:00 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na komentované prohlídky historické budovy a bohatý doprovodný program. Den otevřených dveří proběhne za aktivní účasti ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, který společně se svými náměstky osobně provede veřejnost svou kanceláří a přiblíží činnost ministerstva.

Nová etapa rozvoje paliativní péče v nemocnicích

13 /­ 9 / 2019

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady se jako jedna ze šesti nemocnic v České republice od začátku června 2019 účastní projektu zaměřeného na podporu paliativní péče v nemocnicích. Cílem projektu je zvýšení dostupnosti paliativní péče pro hospitalizované pacienty s nevyléčitelnou nemocí a pro jejich rodiny formou konziliárního paliativního týmu.

Hlas onkologických pacientů byl slyšet v německém Penzbergu

12 /­ 9 / 2019

Illumina či “Black box”? Člověku hned v hlavě naskočí asociace s kouzly či kouzelníky. A když si poslechnete zasvěcený výklad o genomovém testování nádorové DNA z úst odbornice laboratoří Foundation Medicine, je vám jasné, že kouzla a čáry to sice nejsou, ale “normálnímu” člověku zůstává rozum stát nad tím, co všechno dnešní věda dokáže.

Moderní léčba pro Čechy: na inovativní lék tu pacienti čekají téměř nejdéle v Evropě

11 /­ 9 / 2019

Na první pohled to může vypadat, že vina padá na Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL), případně, že za to může komplikovaná česká legislativa. Obojí je pravda, ale ne celá. Svou odpovědnost za to, že čeští pacienti čekají na nejmodernější léky téměř nejdéle v Evropě, mají i farmaceutické firmy a zdravotní pojišťovny.

Hlas onkologických pacientů na Body Festivalu

7 /­ 9 / 2019

Body Festival je největší oslava zdraví s podporou lékařů v České republice. Přivedl do Pragovky více než dvě desítky kapacit na téma: zdraví, výživa, sport a prevence. Diváci si mohli poslechnout inspirativní a praktické přednášky, zúčastnit se intenzivních workshopů pod dohledem zkušených lektorů a získat řadu informací o prevenci a léčbě závažných onemocnění včetně rakoviny například i u stanoviště Hlasu onkologických pacientů. Nechybělo ani hodně dobrého a zdravého jídla a pop-up trhy.

nahoru