Co se děje

Inovace pro život: přínos inovativních léčiv pro pacienty, zdravotní i sociální systém v České republice

7 /­ 11 / 2019

Inovativní léčba, včetně moderních lékařských postupů, se zásadním způsobem projevuje na zdraví obyvatelstva, prodlužuje délku a zkvalitňuje život pacientů. Aktivity inovativních farmaceutických společností dále přispívají k růstu hrubého domácího produktu a podporují zaměstnanost. Společnosti prostřednictvím širokého spektra svých aktivit napomáhají ulehčit rozpočtům nemocnic i pojišťoven. Unikátní studie Inovace pro život mapuje dopady inovativní léčby na pacienta, zdravotní a sociální systémy i ekonomiku ČR.

Léčitelé nemají své metody ověřené, nenesou odpovědnost, říká onkoložka

3 /­ 11 / 2019

Léčitel by pacientovi především neměl rozmlouvat klasickou léčbu, podpůrná léčba nemusí uškodit. „Základním problémem léčitelství je jakákoliv absence odpovědnosti těchto lidí za výsledek jejich konání. Bohužel jsem viděla případy, kdy to nedopadlo dobře,“ říká v rozhovoru předsedkyně České onkologické společnosti ČLS JEP Jana Prausová.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rozhovor-jana-prausova-onkologie-rakovina-lecitelstvi.A191030_151021_domaci_linv

Ze sympozia Plicní Rocháda: Pacienti přestávají být pasivní. Jsou aktivnější a zvídavější

3 /­ 11 / 2019

Pacient už není bezduchou loutkou pasivně přijímající pokyny lékaře, smířený s průběhem nemoci, ať už bude jakýkoli. V posledních letech jeho role sílí, je aktivní, zajímá se, zkoumá svoje možnosti a posouvá lékaře do role partnera, který je průvodcem jeho mnohdy závažné nemoci.

České ILCO, z. .s. chce potěšit malé stomiky a jejich rodiče

26 /­ 10 / 2019

Stomie, vývod ze střev nebo močových cest, je velká zátěž i pro dospělého člověka. Bohužel se stává, že stomii musi mít i děti. Potěšit tyto malé pacienty se rozhodla pacientská organizace České ILCO, z. s. Dne 23. 10. 2019 věnovala maňáska S.Tomíka do první dětské stomaporadny ve FN Ostravě.

Prevence proti nádorům. Můžete jít třeba do onkologického centra

22 /­ 10 / 2019

Rakovinou u nás onemocní každých šest minut jeden člověk. Některé onkologické choroby lékaři vyléčí, na jiné jsou dosud krátcí. Proto je dosud nejúčinnějším „lékem“ prevence.

nahoru