Co se děje

Dokument ukazuje, jaký je život dětí s rakovinou

3 /­ 6 / 2019

„Jediné, na čem záleží, je život.“ Takové je poselství, které předávají světu čtyři děti, jež prošly onkologickou léčbou, a rodina dívky, která svému onemocnění podlehla, v časosběrném dokumentu Milana Klímy s názvem „Můj nový život“.

Šest nemocnic otestuje fungování a náklady paliativních týmů

1 /­ 6 / 2019

Šest nemocnic otestuje fungování a náklady paliativních týmů, které se zaměřují na péči o umírající pacienty. Pilotní projekt začne 1. června a bude trvat 21 měsíců, informovalo včera ministerstvo v tiskové zprávě. Podpoří jej evropské fondy.

Na co je potřeba dát si pozor při užívání léčiv a proč?

1 /­ 6 / 2019

Na Brněnských onkologických dnech jsme se zeptali odbornice na interakce léčiv v onkologii, PharmDr. Šárky Kozákové, MBA na co si mají (nejen) onkologičtí pacienti dát pozor při užívání léčiv, kdy užívat léky a čím je zapíjet a proč je to důležité.

Inovativní léky by se mohly do Česka dostávat rychleji

31 /­ 5 / 2019

Do Česka by se mohly rychleji dostávat takzvané inovativní léky. I ty drahé na léčbu vzácných nemocí. Pacienti často musí i několik let čekat na to, než se do Česka dostane efektivní biologická léčba. Navíc úřady u každého posuzují, jestli se finančně vyplatí. Právě toto kritérium často léky na vzácné nemoci nesplní. Pacientů je málo, a je tak problém prokázat účinnost léků.

Pozvánka na seminář Biosimilární léčba v onkologii - Plzeň

30 /­ 5 / 2019

Hlas onkologických pacientů bude slyšet i v Plzni. Na semináři o biosimilární léčbě ve FN Plzeň s přednáškou vystoupí doc. MUDr. Samuel Vokurka, Ph.D. a Bc. Jitka Wintnerová. Seminářem, na nějž jste srdečně zváni, a který je kareditován ČAS, vás provede Bc. Michaela Tůmová z Dialogu Jessenius.

nahoru