Co se děje

Chybí sto tisíc dárců krve. Může za to stárnutí populace i plazmacentra

14 /­ 5 / 2019

Po celé republice chybí přibližně sto tisíc dárců krve. Stávající dárci totiž stárnou a prvodárců přibývá každý rok méně. Riziko vidí odborníci i v komerčních odběrech. Největší krizi prožívají transfuzní oddělení právě před létem, kdy je více nehod a úrazů, ale většina dárců odjíždí na dovolené.

Nejčastěji ženy onemocní po padesátce

13 /­ 5 / 2019

Rakovina prsu patří k dobře léčitel- ným onemocněním s velkou nadějí na úspěšnou léčbu za předpokladu, že je diagnóza stanovena včas.

Špinavý byznys s rakovinou

13 /­ 5 / 2019

Zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Přibývá nemocných
s rakovinou, kteří hledají záchranu u léčitelů a různých alternativních metod. A jsou ochotni utratit poslední úspory. TÝDEN podnikl malou exkurzi do světa lidí, kteří neváhají brát si vysoké částky od vážně nemocných, i když vědí, že jim nemohou pomoci, nebo jim dokonce škodí.

Zázračný lék neexistuje, přesto se léčba rakoviny rozvíjí raketovým tempem

13 /­ 5 / 2019

Špičkoví onkologové z celé republiky se tento týden setkají na prestižní konferenci Kontroverze pro onkologii v Dřítči u Pardubic. A proč kontroverze? Léčba onkologie postupuje velmi rychle dopředu a to, co platilo před pár lety, je dnes jinak. Odborníci se setkávají proto, aby co nejpružněji reagovali na nejnovější poznatky v onkologické léčbě a domluvili se na společném postupu.

Hlas onkologických pacientů a 13. International Gastric Cancer Congress (IGCC) v Praze

13 /­ 5 / 2019

Ve dnech 8. - 11. 5. 2019 se v Praze konal 13. International Gastric Cancer Congress (IGCC), tedy mezinárodní kongres věnovaný rakovině žaludku. V ČR není tato diagnóza tak častá a tak neexistuje organizace, která by tyto pacienty sdružovala. Zástupkyně Hlasu onkologických pacientů přišly načerpat nové informace o léčebných postupech a poslechnout si zkušenosti pacientek z kanadské pacientské organizace MyGutFeeling.

nahoru