Co se děje

Adam Vojtěch: Chceme se zaměřit na pacienty se vzácnými onemocněními

12 /­ 7 / 2019

Nová česká legislativa má pacientům usnadnit přístup k nejmodernějším léčivům a lékům proti vzácným onemocněním. O novele zákona o veřejném zdravotním pojištění hovořila redakce EURACTIV.com s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem.

Další krok v účinnější léčbě rakoviny

10 /­ 7 / 2019

Brněnský Masarykův onko- logický ústav, nejvýznamnější pracoviště pro boj s nádorovými onemocněními v Česku, začal jako první v republice využívat k nalezení takzvaných neuroendrokrinních nádorů v těle pacienta radiofarmakum 68Ga-DOTA-TOC.

Onkologové se dostávají k novým lékům – řeší ale cenu

4 /­ 7 / 2019

Dostupnější léčba pro onko- logicky nemocné, vysoce ino- vativní léky dostupné i v České republice, ale také posun urči- tých onkologických diagnóz do mladšího věku – to jsou trendy, které v současné

Brno: Na Červeném kopci vznikne nový komplex pro dlouhodobou péči o nemocné

2 /­ 7 / 2019

Areál na Červeném kopci fungoval jako léčebna dlouhodobě nemocných od 60. let. Pavilony jsou ale nyní ve špatném technickém stavu a provoz LDN tam byl ukončen. Radní dnes schválili projektový záměr na vybudování nového sociálně-zdravotního komplexu s možností téměř trojnásobně zvýšit počet lůžek.

„Čepičkou“ proti rakovině: Onkoložka promluvila o naději pro ženy při chemoterapii

27 /­ 6 / 2019

Vedlejší účinky léčby rakoviny nemusí vždy znamenat ztrátu vlasů. Už zhruba 700 pacientů v Česku využilo speciální „čepičku“, která ochladí hlavu natolik, že vlasy nevypadají ani po chemoterapii. Systém DigniCap nenabízí všechna onkologická centra a nehradí ho ani zdravotní pojišťovny. Zachránit kštici přitom mohou až 80 procentům nemocných, řekla Blesk Zprávám onkoložka Karolína Hovorková. Blesk zprávy zjišťovaly, proč na „čepičku“ nedosáhnou všichni nemocní a zda ministerstvo chystá změnu.

nahoru