Co se děje

Na co je potřeba dát si pozor při užívání léčiv a proč?

1 /­ 6 / 2019

Na Brněnských onkologických dnech jsme se zeptali odbornice na interakce léčiv v onkologii, PharmDr. Šárky Kozákové, MBA na co si mají (nejen) onkologičtí pacienti dát pozor při užívání léčiv, kdy užívat léky a čím je zapíjet a proč je to důležité.

Inovativní léky by se mohly do Česka dostávat rychleji

31 /­ 5 / 2019

Do Česka by se mohly rychleji dostávat takzvané inovativní léky. I ty drahé na léčbu vzácných nemocí. Pacienti často musí i několik let čekat na to, než se do Česka dostane efektivní biologická léčba. Navíc úřady u každého posuzují, jestli se finančně vyplatí. Právě toto kritérium často léky na vzácné nemoci nesplní. Pacientů je málo, a je tak problém prokázat účinnost léků.

Pozvánka na seminář Biosimilární léčba v onkologii - Plzeň

30 /­ 5 / 2019

Hlas onkologických pacientů bude slyšet i v Plzni. Na semináři o biosimilární léčbě ve FN Plzeň s přednáškou vystoupí doc. MUDr. Samuel Vokurka, Ph.D. a Bc. Jitka Wintnerová. Seminářem, na nějž jste srdečně zváni, a který je kareditován ČAS, vás provede Bc. Michaela Tůmová z Dialogu Jessenius.

Boj s rakovinou vaječníků

30 /­ 5 / 2019

Pacientská organizace Veronica ve spolupráci s Onko Unií o.p.s. si Vás dovolují pozvat na kulatý stůl na téma: Boj s rakovinou vaječníků, který se bude konat 30. května 2019 od 15:00 do 18:00 v Malostranské besedě, Malostranské nám. 35/21, 118 00 Malá Strana, Praha 1.
Více informací najdete v přiložené pozvánce.

Racionální léčba onkologické bolesti

30 /­ 5 / 2019

Problematika léčby bolesti, včetně bolesti onkologické, patří k nejdiskutovanějším tématům a nutně se stává předmětem mezioborové spolupráce. Právě sblížení odborníků na léčbu bolesti a onkologů je snahou společnosti Stada Pharma CZ s. r. o., která je známa svým širokým portfoliem léků na léčbu bolesti, od volně prodejných léků až po silné opioidy, kam od ledna tohoto roku přibyl silný perorální opioid s okamžitým uvolňováním Oxykodon Stada. Společnost Stada Pharma CZ s. r. o. uspořádala již třetí cyklus Stada besed na téma „Racionální léčba bolesti“, tentokrát věnovaný léčbě nádorové bolesti. Besedy probíhají v Praze, Plzni, Brně a Olomouci a jsou určeny lékařům různých specializací, kteří se ve své praxi věnují léčbě bolesti.

nahoru