Co se děje

Žena rozjíždí centra pro lidi s rakovinou

4 /­ 6 / 2019

Lety nabyté zkušenosti při budování sítě charitativních second-handů teď Simona Honsová uplatňuje při projektu, jaký nemá v Česku obdoby.

Potřebuje ČR další specializovaná centra?

3 /­ 6 / 2019

Česko má pro jednotlivé medicínské obory vybudované sítě specializovaných center, na počet obyvatel jich je dostatek, stejně jako běžných ambulancí. Horší je to – i vzhledem k charakteru území – s regionální dostupností, a to nejen centrové, ale někde i běžné péče. I v dobře zorganizovaných sítích jsou „trhliny“ a o pacienty se musejí starat nejbližší dostupná pracoviště. Je na zvážení, zda otvírat další specializovaná centra vzhledem k potřebě zajistit také pro ně špičkové přístrojové vybavení a zkušený personál. S větším počtem center klesají počty případů pro jednotlivé centrum, tedy i erudice. Obory se potýkají s nedostatkem odborníků, problémem je nízké ohodnocení kódů výkonů. Zeptali jsme se vedení odborných společností ČLS JEP: Existují ve vašem oboru výrazné regionální rozdíly v dostupnosti péče, jaké jsou důvody a jaké je možné řešení?

Iniciativa pro inovativní léčiva zvýší zapojení pacientů do svých činností

3 /­ 6 / 2019

Iniciativa pro inovativní léčiva (IMI) vytváří skupinu pacienstkých odborníků s cílem posílit úlohu a hlas pacientů v činnostech IMI na strategické i provozní úrovni. Iniciativa do své práce vždy zapojovala pacienty, nyní je však chce zapojit do další úrovně.

Dokument ukazuje, jaký je život dětí s rakovinou

3 /­ 6 / 2019

„Jediné, na čem záleží, je život.“ Takové je poselství, které předávají světu čtyři děti, jež prošly onkologickou léčbou, a rodina dívky, která svému onemocnění podlehla, v časosběrném dokumentu Milana Klímy s názvem „Můj nový život“.

Šest nemocnic otestuje fungování a náklady paliativních týmů

1 /­ 6 / 2019

Šest nemocnic otestuje fungování a náklady paliativních týmů, které se zaměřují na péči o umírající pacienty. Pilotní projekt začne 1. června a bude trvat 21 měsíců, informovalo včera ministerstvo v tiskové zprávě. Podpoří jej evropské fondy.

nahoru