Co se děje

Onkologové se dostávají k novým lékům – řeší ale cenu

4 /­ 7 / 2019

Dostupnější léčba pro onko- logicky nemocné, vysoce ino- vativní léky dostupné i v České republice, ale také posun urči- tých onkologických diagnóz do mladšího věku – to jsou trendy, které v současné

Brno: Na Červeném kopci vznikne nový komplex pro dlouhodobou péči o nemocné

2 /­ 7 / 2019

Areál na Červeném kopci fungoval jako léčebna dlouhodobě nemocných od 60. let. Pavilony jsou ale nyní ve špatném technickém stavu a provoz LDN tam byl ukončen. Radní dnes schválili projektový záměr na vybudování nového sociálně-zdravotního komplexu s možností téměř trojnásobně zvýšit počet lůžek.

„Čepičkou“ proti rakovině: Onkoložka promluvila o naději pro ženy při chemoterapii

27 /­ 6 / 2019

Vedlejší účinky léčby rakoviny nemusí vždy znamenat ztrátu vlasů. Už zhruba 700 pacientů v Česku využilo speciální „čepičku“, která ochladí hlavu natolik, že vlasy nevypadají ani po chemoterapii. Systém DigniCap nenabízí všechna onkologická centra a nehradí ho ani zdravotní pojišťovny. Zachránit kštici přitom mohou až 80 procentům nemocných, řekla Blesk Zprávám onkoložka Karolína Hovorková. Blesk zprávy zjišťovaly, proč na „čepičku“ nedosáhnou všichni nemocní a zda ministerstvo chystá změnu.

Pozvánka na seminář Je SÚKL hodný nebo zlý policajt?

17 /­ 6 / 2019

Průvodce pacienta, z.ú., Institut pro zdravotní ekonomiku a technology assessment o.p.s (iHETA) a Onko Unie, o. p. s., Vás zvou na druhé pacientské fórum k aktuálním otázkám českého zdravotnictví. Na semináři prezentace přednesou Tomáš Doležal z institutu iHETA a ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv Irena Storová, která představí činnost SUKL v oblasti cen a úhrad.

Ministr Adam Vojtěch: Všichni onkologicky nemocní se dostanou k léčbě, pomůže novela zákona

17 /­ 6 / 2019

Jeden pacient léčbu dostane, zatímco druhý má smůlu a to třeba proto, že jediným rozdílem mezi nimi může být jiná zdravotní pojišťovna. Žádosti na paragraf 16 totiž dnes znamenají problém jak pro onkologicky nemocné, tak i lékaře, managementy nemocnic, právníky a samotné pojišťovny, které každoročně řeší tisíce případů. „Nyní vytváříme novou legislativu týkající se vstupu nových inovativních léků, což se týká právě onkologie, abychom snížili počet žádostí přes paragraf 16,“ vysvětluje v rozhovoru pro redakci iPrimy ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Obecně podle něj ale neplatí, že by se někdo v ČR nedomohl léčby, kterou potřebuje.

nahoru