Co se děje

Pozvánka na seminář Biosimilární léčba v onkologii - Hradec Králové

23 /­ 5 / 2019

Hlas onkologických pacientů bude slyšet i v Hradci Králové. Na semináři o biosimilární léčbě ve FN Hradec Králové s přednáškou vystoupí doc. MUDr. Samuel Vokurka, Ph.D. a Bc. Jitka Wintnerová. Seminářem, na nějž jste srdečně zváni, a který je kareditován ČAS, vás provede Bc. Michaela Tůmová z Dialogu Jessenius.

Časem se možná obejdeme bez chemoterapie, říká onkoložka

23 /­ 5 / 2019

Prozatím se většina onkologických pacientů cytostatikům nevyhne. Chemoterapeutika se kombinují i s inovativní léčbou, trýznivé nežádoucí účinky jsou naštěstí minulostí

Seminář o dispenzarizaci zodpoví časté dotazy onkologickým pacientům

23 /­ 5 / 2019

Dialog Jessenius z 21. května 2019: Zejména pro onkologické pacienty je určený seminář, který v úterý 28. května pořádají neziskové organizace Centrum informací onkologického pacienta a Hlas pacientů v budově nové dětské onkologie v Praze-Motole. Tématy budou otázky ohledně dispenzarizace a informace o genomických testech.

Proplacení cestovních nákladů

20 /­ 5 / 2019

Pravidelná otázka týdne z VZP tentokrát vysvětluje, zda má pacient nárok na proplacení cestovních nákladů, pokud jezdí na nutné kontroly a vyšetření na specializované pracoviště do Prahy?

Zdravá strava pomáhá proti rakovině prsu. Potvrdil to desítky let trvající výzkum

17 /­ 5 / 2019

Zdravější strava pomáhá v boji proti některým druhům rakoviny. Závěr, který selský rozum očekává. Teď ho ale podepřely výsledky dlouhodobé studie na rozsáhlém vzorku 49 tisíc žen. Výzkum sledoval jejich přežití, pokud onemocněly rakovinou prsu. Upravený jídelníček jejich šance značně zvýšil.

nahoru