Co se děje

Nová etapa rozvoje paliativní péče v nemocnicích

13 /­ 9 / 2019

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady se jako jedna ze šesti nemocnic v České republice od začátku června 2019 účastní projektu zaměřeného na podporu paliativní péče v nemocnicích. Cílem projektu je zvýšení dostupnosti paliativní péče pro hospitalizované pacienty s nevyléčitelnou nemocí a pro jejich rodiny formou konziliárního paliativního týmu.

Hlas onkologických pacientů byl slyšet v německém Penzbergu

12 /­ 9 / 2019

Illumina či “Black box”? Člověku hned v hlavě naskočí asociace s kouzly či kouzelníky. A když si poslechnete zasvěcený výklad o genomovém testování nádorové DNA z úst odbornice laboratoří Foundation Medicine, je vám jasné, že kouzla a čáry to sice nejsou, ale “normálnímu” člověku zůstává rozum stát nad tím, co všechno dnešní věda dokáže.

Moderní léčba pro Čechy: na inovativní lék tu pacienti čekají téměř nejdéle v Evropě

11 /­ 9 / 2019

Na první pohled to může vypadat, že vina padá na Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL), případně, že za to může komplikovaná česká legislativa. Obojí je pravda, ale ne celá. Svou odpovědnost za to, že čeští pacienti čekají na nejmodernější léky téměř nejdéle v Evropě, mají i farmaceutické firmy a zdravotní pojišťovny.

Hlas onkologických pacientů na Body Festivalu

7 /­ 9 / 2019

Body Festival je největší oslava zdraví s podporou lékařů v České republice. Přivedl do Pragovky více než dvě desítky kapacit na téma: zdraví, výživa, sport a prevence. Diváci si mohli poslechnout inspirativní a praktické přednášky, zúčastnit se intenzivních workshopů pod dohledem zkušených lektorů a získat řadu informací o prevenci a léčbě závažných onemocnění včetně rakoviny například i u stanoviště Hlasu onkologických pacientů. Nechybělo ani hodně dobrého a zdravého jídla a pop-up trhy.

Fialové září a GO DAY 2019 Také vy můžete jet v pelotonu s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem

5 /­ 9 / 2019

Září je celosvětově označováno jako měsíc osvěty o onkogynekologických onemocněních, tedy zhoubných onemocněních děložního čípku, vaječníků, dělohy a vulvy. Po celém světě je také 20. září ustanoveno jako Den onkogynekologických diagnóz a vzhledem k tomu, že anglický překlad je “Gyne-Oncology”, vznikl GO DAY.
GO Day proběhne v pátek 20. září 2019 na různých místech ve 22 zemích světa včetně České republiky, kde se akce koná pod záštitou ministra zdravotnictví ČR Adama Vojtěcha.

nahoru