Co se děje

Lymfomem onemocní v České republice každý den 5 pacientů

23 /­ 9 / 2019

Lymfom je zhoubné nádorové onemocnění, kterým v České republice každý den onemocní 5 pacientů. Každoročně je tak diagnostikováno kolem 1800 nových pacientů. V naší zemi v současnosti žije odhadem více než 11 000 obyvatel, kterým byl v minulosti diagnostikován lymfom. Tato čísla představila na tiskové konferenci společnost Roche.

Specializovaná centra na léčbu rakoviny mají od pojišťoven prakticky neomezené rozpočty

22 /­ 9 / 2019

U nově schválených inovativních léků trvá v průměru 419 dní, než začnou být hrazeny českou zdravotní pojišťovnou. Podle analýzy společnosti Cogvio se tak Česko řadí kvůli legislativním a byrokratickým bariérám na předposlední místo v Evropě, pomalejší je jen Rumunsko. Jenže ministerstvo zdravotnictví i zdravotní pokladny už tlaku na superdrahou moderní léčbu ustupují.

Snažím se být pozitivní, lidé pak chtějí bojovat, říká onkolog

20 /­ 9 / 2019

Onkolog Marek Svoboda se snaží u svých pacientů porazit zákeřnou chorobu, ale věnuje se i genetice nádorů, která dokáže zjistit, zda v průběhu života onemocníte rakovinou. Jak se s takovou informací vyrovnat a jak může věda nemoc zastavit?

Překonala rakovinu, poté čtyřikrát v kuse přeplavala La Manche

20 /­ 9 / 2019

Sedmatřicetiletá Američanka Sarah Thomasová se stala prvním člověkem, který bez přestávky čtyřikrát přeplaval Lamanšský průliv. Žena, která překonala rakovinu, vstoupila do vody v neděli ráno a svůj výkon dokončila za 54 hodin v úterý v britském Doveru, informovala BBC.

Screening zhoubných nádorů

19 /­ 9 / 2019

Projekt adresného zvaní oslovuje ty pojištěnce, kteří nechodí na preventivní prohlídky a neabsolvují příslušná screeningová vyšetření. Tito pojištěnci jsou obesíláni zvacím dopisem s informací, na která vyšetření mají nárok a nepřišli na ně, včetně konkrétní instrukce, jak a kde mají chybějící vyšetření absolvovat.

nahoru