Co se děje

Komunikace s nemocnými rakovinou a její podpora v ČR

20 /­ 11 / 2019

Komunikace zdravotníků s onkologicky nemocnými představuje základ úspěšné spolupráce na léčbě. Díky ní mohou nemocní získat potřebnou důvěru nejen v lékaře, ale i v léčbu. Této oblasti se v ČR věnuje zatím jen málo prostoru jak při vzdělávání zdravotníků, tak v emancipaci nemocných. Jednou z akcí, která toto téma otevírá, je letošní ročník konference s názvem I slova léčí.

Specializovaná centra na léčbu rakoviny mají od pojišťoven prakticky neomezené rozpočty

22 /­ 9 / 2019

U nově schválených inovativních léků trvá v průměru 419 dní, než začnou být hrazeny českou zdravotní pojišťovnou. Podle analýzy společnosti Cogvio se tak Česko řadí kvůli legislativním a byrokratickým bariérám na předposlední místo v Evropě, pomalejší je jen Rumunsko. Jenže ministerstvo zdravotnictví i zdravotní pokladny už tlaku na superdrahou moderní léčbu ustupují.

Snažím se být pozitivní, lidé pak chtějí bojovat, říká onkolog

20 /­ 9 / 2019

Onkolog Marek Svoboda se snaží u svých pacientů porazit zákeřnou chorobu, ale věnuje se i genetice nádorů, která dokáže zjistit, zda v průběhu života onemocníte rakovinou. Jak se s takovou informací vyrovnat a jak může věda nemoc zastavit?

Překonala rakovinu, poté čtyřikrát v kuse přeplavala La Manche

20 /­ 9 / 2019

Sedmatřicetiletá Američanka Sarah Thomasová se stala prvním člověkem, který bez přestávky čtyřikrát přeplaval Lamanšský průliv. Žena, která překonala rakovinu, vstoupila do vody v neděli ráno a svůj výkon dokončila za 54 hodin v úterý v britském Doveru, informovala BBC.

Screening zhoubných nádorů

19 /­ 9 / 2019

Projekt adresného zvaní oslovuje ty pojištěnce, kteří nechodí na preventivní prohlídky a neabsolvují příslušná screeningová vyšetření. Tito pojištěnci jsou obesíláni zvacím dopisem s informací, na která vyšetření mají nárok a nepřišli na ně, včetně konkrétní instrukce, jak a kde mají chybějící vyšetření absolvovat.

nahoru